Budujemy Ogród Zmysłów

IMG_8656

Już od najbliższej soboty zapraszamy na dziedziniec Zamku Ujazdowskiego w Warszawie, gdzie wraz z Pracownią Mech i Sie-Je w mieście budujemy tymczasowy ogród sensoryczny. Pomalowaliśmy kilkaset skrzynek, blisko tysiąc roślin – lawenda, macierzanka, heliotrop, budleje (i to co widać na zdjęciu powyżej) czeka już na zasadzenie, przed nami jeszcze duże zakupy. Przyjdźcie! Będzie można dotykać zielonych eksponatów, zjadać poziomki, siedzieć albo leżeć na siedziskach wśród pachnących roślin. Polecam też cały letni program Zielony Jazdów, w ramach którego realizujemy nasz ogród. Tymczasem wracam do pracy, bo postawiliśmy przed sobą ambitne zadanie :)

IMG_8624

IMG_8625

IMG_8635

IMG_8639

IMG_8651

Reklamy

3 Comments

  1. Cześć! Trafiłam na twojego bloga wczoraj i zarówno zdjęcia Twojego balkonu, jak i pomysł ze starymi skrzynkami po owocach są rewelacyjne! Mam przy mieszkaniu mały ogródek i zastanawiałam się, jaki zrobić z niego użytek. Teraz już wiem, że będzie tam stało kilka skrzynek z kwiatami i warzywami :D Dzięki za inspirację!

  2. Pani Igo! Właśnie wykańczamy nową siedzibę naszej szkoły podstawowej Tosi i Franka. Marzy mi się płot koło placu zabaw taki, jak ten ogródek sensoryczny. Proszę o podpowiedź: jakie rośliny do takich skrzynek można sadzić, czy taka „instalacja” powinna być co roku odświeżana, ba! czy dotrzyma całego sezonu i ile mniej więcej godzin zajęło Państwu zrobienie takiej „jednej literki” i ile osób było niezbędnych?

    1. Jakie rośliny można sadzić – zależy co Państwo sobie umyślą :) trzeba raczej unikać trujących, zioła i warzywa będą super. Jeśli posadzi się rośliny jednoroczne, to trzeba będzie je sadzić co roku, ale to też okazja do ciekawych zajęć dla dzieci. Trochę czasu nam zeszło z montażem, pracowaliśmy w kilka osób, wszystko zależy od rozmiarów konstrukcji :)

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s