Ogród Zmysłów w CSW

1

Zbudowaliśmy. Nie piszę, bo pracuję od rana do nocy, ale obiecuję dużo ciekawych postów, jak wszystko się trochę uspokoi, a ja odpocznę. Tymczasem zostawiam Wam zdjęcia Ogrodu Zmysłów, który stworzyliśmy na dziedzińcu Zamku Ujazdowskiego w Warszawie. W ten weekend na dziedzińcu mają miejsce targi książki kulinarnej, polecam więc wizytę w CSW jeszcze bardziej. Roślinom towarzyszą mini instalacje wzmacniające odbiór zmysłowy.

Ogród Zmysłów

Ogród w sercu Zamku, który relaksuje, koi, pobudza…  Oddziałuje na wszystkie pięć zmysłów: wzrok, słuch, smak, węch, dotyk. Podzielony jest na strefy, które poprzez odpowiedni dobór roślin działają pobudzająco lub wyciszająco. Każdy zakątek służy innemu doświadczaniu i stymuluje inne fragmenty mózgu. Ciekawe świata dzieci poszerzą swoją wiedzę o przyrodzie, a osoby przemęczone i zestresowane znajdą tu ukojenie. Stymulacja wszystkich narządów zmysłu działa niezwykle relaksująco. Pozwala obniżyć poziom stresu, wyciszyć się, a jednocześnie  zwiększa koncentrację.
Ogród sensoryczny odpowiada również specyficznym potrzebom osób niepełnosprawnych, pełniąc funkcję dydaktyczną, rewalidacyjną oraz terapeutyczną.
Ogród został zbudowany z używanych skrzynek na jabłka, o czym przypominają pozostawione na niektórych skrzynkach nazwy odmian, wypisane przez sadownika. Do budowy użyto również innych recyklingowych bądź naturalnych materiałów- na przykład lnianych worków po ziarnach kakaowca czy worków po zakupionej ziemi, użytych do uszczelnienia skrzynek.

Projekt:

Iga Kołodziej // Anka Zawadzka // Jan Dowgiałło // Paulina Sulima

Realizacja:

Mint&Lavender // Pracownia Mech // Sie-Je w Mieście

IMG_9360

IMG_9361

4

6

5

IMG_9355

IMG_9362

IMG_8806

IMG_8793

IMG_8728

IMG_8727

IMG_8725

IMG_8702

11

IMG_8793

IMG_8790

Reklamy

3 Comments

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s