The Mindfulness Garden

IMG_7610

The Mindfulness Garden projektu Martina Cooka i Chrisa Hollanda zdobył złoty medal w kategorii Fresh Gardens na tegorocznym Chelsea Flower Show.

„Żyjemy w bardzo chaotycznych czasach, w świecie pełnym niepokoju, jesteśmy nieustannie rozpraszani. W tym wszystkim istnieje potrzeba skupienia i życia chwilą obecną, i stąd umiejscowienie w ogrodzie miejsca do medytacji i poprowadzania spojrzenia przez stalowy tunel, na końcu którego znajduje się inspirujący cytat, zachęcając odbiorcę do wyciszenia i poszukiwania wewnętrznego spokoju.” – mówi twórca ogrodu, Martin Cook, w wywiadzie przeprowadzonym przez Vanessę Kimbell. Słowa umieszczone na końcu tunelu pochodzą od Pitagorasa: „Learn to be silent. Let your quiet mind listen and absorb. In silence you will see benefit in all things”. Inspiracją do stworzenia kwiatowej kompozycji był pozorny chaos naturalnych zbiorowisk roślinnych i malarstwo Jacksona Pollocka.

Pokazowe ogrody zwykle komponowane są z roślin, które naturalnie nie kwitną w tym samym czasie i trudno jest uzyskać taki efekt w ogrodzie, niemniej jednak magia Chelsea działa, a kontrastowa kompozycja jest zachwycająca. Mimo że na co dzień wolę spokojniejsze zestawienia, uwielbiam różnorodność obecną na Chelsea. Przy okazji podziwiam bogactwo odmian, które trudno u nas zgromadzić ;) W ogrodzie rośnie m.in. przetacznik, kilka odmian orlika, jarzmianka, kuklik, maki i o ile mnie wzrok nie myli, wiosenny omieg kaukaski. Nie mam wielu zdjęć, ale przez cały dzień padało i spędziłam na wystawie aż 9 godzin (!), wyskakując z dużego namiotu wystawowego na krótkie spacery po ogrodach pokazowych na zewnątrz, żeby nie przemoknąć zupełnie i nie uszkodzić aparatu.

IMG_7613

IMG_7608

IMG_7603

IMG_7605

IMG_7607

//

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s