Villa Comunale di Taormina, Sycylia

s3

W październiku dało mi się wyjechać na kilka dni na Sycylię i naenergetyzować na całą nadchodzącą zimę. Tym, którym marzą się ciepłe kraje, a którzy jak ja niekoniecznie mają środki, by „szastać bułą na lewo i prawo” (wyrażenia dostarczył Sławomir Shuty), albo po prostu nie mają środków, by wyjechać na regularne wakacje, rekomenduję wyszukiwarki tanich lotów. Udało nam się kupić bilety z Rzeszowa do Trapani za ok. 140 zł w dwie strony. Taniej niż Intercity z Warszawy do Krakowa ;) W październiku na Sycylii jest nadal ciepło i pusto, nawet w zatłoczonych w sezonie kurortach. Dla niskobudżetowych podróżników: można znaleźć niedrogie hostele, spać na kempingu (jest ciepło) albo poszukać noclegu przez Couchsurfing (my w ten sposób znaleźliśmy nocleg u supersympatycznych chłopaków w Katanii).

Sycylia, mimo iż sucha, górzysta i skalista, tonie w zieleni. Spotkać można tam dużo roślin, które w naszym klimacie uprawiamy w doniczkach, a na zimę chowamy do pomieszczeń: bugenwille, werbeny, opuncje (rosnące dziko na skalistych zboczach, sadzone w żywopłotach), fikusy, palmy, oleandry, cytrusy i oliwki. Znajomi, którzy podróżowali ze mną, cierpliwie znosili wszystkie okrzyki zachwytu ;)

Villa Comunale to niewielki miejski park w Taorminie, słynnym kurorcie na wschodnim wybrzeżu Sycylii. Ogród ufundowała Lady Florence Trevelyan, nieco ekscentryczna angielska arystokratka, która pod koniec XIX wieku osiedliła się w Taorminie. Z tarasów podziwiać możemy sycylijskie wybrzeże i wznoszącą się nad nim Etnę. Przez ogród przebiega aleja starych drzew oliwnych, upamiętniających poległych żołnierzy.

s31

s10

s38

s33

s30

s9

s32

s35

s37

s2

s36

s34

s11

s29

Reklamy

1 Comment

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s