Villa Comunale di Taormina, Sycylia

11 List

s3

W październiku dało mi się wyjechać na kilka dni na Sycylię i naenergetyzować na całą nadchodzącą zimę. Tym, którym marzą się ciepłe kraje, a którzy jak ja niekoniecznie mają środki, by „szastać bułą na lewo i prawo” (wyrażenia dostarczył Sławomir Shuty), albo po prostu nie mają środków, by wyjechać na regularne wakacje, rekomenduję wyszukiwarki tanich lotów. Udało nam się kupić bilety z Rzeszowa do Trapani za ok. 140 zł w dwie strony. Taniej niż Intercity z Warszawy do Krakowa ;) W październiku na Sycylii jest nadal ciepło i pusto, nawet w zatłoczonych w sezonie kurortach. Dla niskobudżetowych podróżników: można znaleźć niedrogie hostele, spać na kempingu (jest ciepło) albo poszukać noclegu przez Couchsurfing (my w ten sposób znaleźliśmy nocleg u supersympatycznych chłopaków w Katanii).

Sycylia, mimo iż sucha, górzysta i skalista, tonie w zieleni. Spotkać można tam dużo roślin, które w naszym klimacie uprawiamy w doniczkach, a na zimę chowamy do pomieszczeń: bugenwille, werbeny, opuncje (rosnące dziko na skalistych zboczach, sadzone w żywopłotach), fikusy, palmy, oleandry, cytrusy i oliwki. Znajomi, którzy podróżowali ze mną, cierpliwie znosili wszystkie okrzyki zachwytu ;)

Villa Comunale to niewielki miejski park w Taorminie, słynnym kurorcie na wschodnim wybrzeżu Sycylii. Ogród ufundowała Lady Florence Trevelyan, nieco ekscentryczna angielska arystokratka, która pod koniec XIX wieku osiedliła się w Taorminie. Z tarasów podziwiać możemy sycylijskie wybrzeże i wznoszącą się nad nim Etnę. Przez ogród przebiega aleja starych drzew oliwnych, upamiętniających poległych żołnierzy.

s31

s10

s38

s33

s30

s9

s32

s35

s37

s2

s36

s34

s11

s29

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Villa Comunale di Taormina, Sycylia”

  1. potravelblog Listopad 11, 2013 @ 11:32 am #

    Przepiékne zdjecia, zazdraszczam wypoczynku :)

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: